Změkčovač vody

Kód: 8141/500 8141/5 8141/1 Zvolte variantu
149 Kč 799 Kč 199 Kč od 149 Kč 123,14 Kč bez DPH 660,33 Kč bez DPH 164,46 Kč bez DPH od 123,14 Kč bez DPH
7-10 dní 7-10 dní 7-10 dní Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
29.10.2021 29.10.2021 29.10.2021 Zvolte variantu

SONETT Změkčovač vody je prostředek nutný k pracímu prostředku. Změkčuje vodu a vytváří tak optimální prostředí pro působení mýdla – hlavní aktivní složky pracích prostředků Sonett. Pro zvýšení účinnosti pracích prostředků v oblastech s tvrdou vodou. 

Na výběr z balení 500 g , 1 kg a 5 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SONETT Změkčovač vody

Prostředek nutný k pracímu prostředku. Změkčuje vodu a vytváří tak optimální prostředí pro působení mýdla – hlavní aktivní složky pracích prostředků Sonett. Pro zvýšení účinnosti pracích prostředků v oblastech s tvrdou vodou. 

Dávkování: na 4,5 kg prádla 
Středně tvrdá voda: 30 ml změkčovače k pracímu prášku Sonett 
Tvrdá voda: 50ml k Pracímu prášku Sonett nebo 40 ml 
k tekutému pracímu prostředku Sonett 
Velmi tvrdá voda: 70 ml k pracímu prášku Sonett nebo 60 ml k tekutému pracímu prostředku Sonett 

Varování: Obsahuje: uhličitan sodný. Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Používejte ochranné brýle. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny 
a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Odstraňte obsah/obal podle místních předpisů. 

I u změkčovadla, stejně jako u pracího prostředku, se SONETT omezuje na nutné a akceptovatelné složky a zříká se použití plnidel, fosfátů a jiných změkčovadel z ropných produktů jako NTA (nitri-lotriacetát) a EDTA (kyselina etylén-diamin-tetraoctová). Původ a vlastnosti jednotlivých složek Zeolit A - hlavní součást změkčovadla, je vyroben ze dvou snadno dostupných surových materiálů křemičitanu a hlinitanu sodného, což jsou běžné jílové nerosty. Tento křemičitan pracuje na principu iontového výměny a zachytává ionty vápníku a hořčíku způsobující tvrdost vody a změkčuje tak vodu pro praní pracím prostředkem vytvořeným na bázi čistě rostlinného mýdla. Soda, vyrobená z vápna a kuchyňské soli, vytváří chemickou sloučeninu s vápníkem obsaženým ve vodě a odstraňuje tak z prací vody část látek způsobujících její tvrdost. Citrát, tedy sůl kyseliny citrónové získávaná fermentací vedlejších cukernatých produktů, jako je melasa, na sebe již při nižších teplotách váže vápník. Biologické odbourávání Zeolit A je nerost nerozpustný ve vodě, podobný písku, který se bez nutnosti dalšího odbourávání ukládá jako pevná látka v čistírenském kalu. Soda, rovněž nerostné povahy, se nemusí dále odbourávat. Kyselina citrónová jakožto organická látka je během 2-3 dnů kompletně rozložena na oxid uhličitý a vodu. 
Celý obal je recyklovatelný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bělení, skvrny, změkčovače vody
Složení: Zeolite, sodium carbonate, sodium citrate

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: