A co náplasti?

Příšel čas zaměřit se na složení náplastí. Doma se nám to děje poměrně často, říznutí nožem, hlubší škrábance od kočiček, nebo z lesa, rozbité koleno. A přes tyto zranění, kdy je narušená kůže, se nám do těla může zanést infekce. Takže ránu vyčistíme a zalepíme. Jenže pak je tu věc druhá a to je samotná náplast. Protože z této náplasti se nám do těla přes poranení může dostat to, co nechceme.  Běžné náplasti se zpravidla skládají z PVC (polyvinylchlorid), PE (polyethylen), PU (polyuretan) či látkové. V případě plasatu je náplast voděodolná, kůže pod ní ale nemůže dýchat a hrozí mokvání a plísně. Látkové náplasti jsou často chemicky běleny chlórem a lepidlo, které náplast drží na kůži je zpravidla vyrobené z latexu či akrylátu. Všechny tyto látky mohou vyvolat alergické reakce. Nezřídka se stává, že polštářek náplasti bývá napuštěn parabeny, thimerosaly a další chemický "zlobilkami".

Na našem trhu jsou konečně dostupné přírodní bambusové náplasti, které jsou vyrobené z bambusových vláken. Jsou tedy nezávadné. Bambus patří mezi suroviny budoucnosti, udržitelný zdroj - rychle roste, je nenáročný na vodu i výživu a má multifunkční využití. Náplasti díky složení z bambusu a přírodnímu lepidlu kompletně biodegradabilní. Jejich složení je vhodné i pro vegany. Patch náplasti drží na kůži díky hypoalergennímu lepidlu - Pressure Sensitive Adhesive (PSA), které se skládá z přírodních materilů a nanotechnologie. Neobsahují latex, parabeny ani thimerosal. Nejsou testované na zvířatech. Jsou vhodné pro všechny, také pro silné aregiky a velmi malé děti.

Náplasti jsou zcel rozložitelné. Jen si prohlédněte následující obrázek, co se s náplastí stane během 10 týdnů. Stylová papírová dóza se bude krásně vyjímat ve vaší domácí lékarničce a je také kompostovatelná.

Screenshot_2020-09-16 f33806bf-de59-447a-afab-c537a9cac8c6 __CR0,0,970,600_PT0_SX970_V1___ jpg (JPEG obrázek, 970 × 600 bodů)

Screenshot_2020-09-16 PATCH - Bambusové náplasti Natural [25 ks] praveBIO cz(1)

 

V roce 2020 se staly tyto náplasti vítězem v amerických EXPO WST NEXTY AWARDS v kategorii CONSUMER CHOISE (volba uživatelů).

 

Přírodní bambusové náplasti natural

Jsou vhodné na drobné oděrky a říznutí. Perfektně drží. Prodyšné, takže se poranění rychleji hojí.V tělovém odstínu padnou každému. 

 

Přírodní bambusové náplasti natural 25 ks

 

 

 

Přírodní bambusové náplasti s kokosovým olejem dětské

Tyto náplasti obsahují kokosový olej, takže jsou dostatečně jemné i pro novorozence. Veselý pandí vzor pomáhá od škrábánců a rozbitých kolínek.

 

Přírodní bambusové náplasti s kokosovým olejem dětské 25 ks

 

Přírodní bambusové náplasti s aloe vera

Náplasti obsahuji navíc aloe vera, což je zklidňující rostlina s hojivými a chladivými účinky. Hodí se v lékarničce na drobné popáleniny a pochýře.

 

Přírodní bambusové náplasti s aloe vera 25 ks

 

Přírodní bambusové náplasti s aktivním uhlím

Bambusové náplasti s aktivným úhlím jsou extra vhodné na ošetření různých štípanců nebo zadřených třísek. Aktivní úhlí umí absorbovat různé nečistoty a infekce z menších ran a tím podporuje hojení.

Přírodní bambusové náplasti s aktivním uhlím 25 ks