Jsem atopik..

Dneska jsem byla na očním, běžná kontrola po roce. Byl to pro mě slavnostní den, a to nikoli kvůli karanténě a pocitu, že mohu někam vyrazit. Tohle je úplně jiný příběh.

Já už odmalička trpěla na "očíčka", resp. jsem byla jako maličká oštítkovaná jako ALERGIK, ATOPIK. V pylové sezóně jsem se ráno budila se slepenýma víčkama a ve tmě volala maminku, ať přinese horkou vodu.  Lepší roky střídaly náročnější. A taky jsme často jezdili na pohotovost, na oční do Kolína. Hlavně v pubertě, kdy jsem trávila hodně jarních procházek mezi rozkvetlými stromy. ❤ A asi před 10 lety přišlo to nejhorší období. Alergické projevy přerostly v chronické záněty spojivek a rohovky. ROHOVKY. A to moc banalita není. Navíc to bolí. Pořád. Byla jsem několik týdnů pouze doma, ve svém pokojíčku, ve tmě. Oči mne bolely když byly otevřené, i když byly zavřené. Měnila jsem doktory jako na běžícím pásu a nikdo mi moc nepomohl, až jsem skončila na specializované klinice v Praze. Léčba byla pěkný chemický koktejl, kortikoidy střídaly steroidy.. a tak pořád dokola. Léčba pomáhala. Když ne, dostala jsem silnější kapičky.. a tak pořád dokola. Vždy jsem odcházela s nálepkou, že to mám do konce života, důvod: ATOPICKÁ KERAKTOKONJUKTIVITIDA. Jo, ten název umím za ty roky i vyslovit. Jenže to mi nikdy v ničem nepomohlo. Já se vždycky ptala na důvody proč, a to mi nikdo nikdy nedovedl říct.

Je to tak dlouhý příběh, prostě ho psal život a jde o zdraví, a to bývá samo o sobě propojené, někdy i dost zašmodrchané.

Zajímá vás, jestli stále kapu ten chemický koktejl?

Nekapu. A moje úžasná paní očařka, které věří, že je to díky porodům, říká, že jsem přírodní zázrak.

Jenže já vím, že nejsem. Jen jsem se nikdy nesmířila s tím, že tohle chci dělat svým očím. Nekapala jsem, podle toho, jak mi říkali na klinice, ale podle pocitu, jak mi říkalo tělo a postupně jsme si snižovala dávky. Teď začíná to nejsilnější pylové období. Čarodějnice u ohně jsem vždycky trávila v brýlích s nepříjemnými pocity v oku.. a teď...
Teď je to nádhera. ❤

Pomohlo mi věřit ve své tělo a intuici, a také změnit domácí prostředí na netoxické.

 

M.