Mikuláš, čert a anděl

Tradice, která je pro mnohé spojená s radostnými okamžiky, pro některé nepříjemnou vzpomínkou. Tak jako tak, Mikuláš, čert a anděl jsou tradice, která je v Čechách oblíbená. My tuto tradici rádi dodržujeme. Už od prvního roku našich dětí nechával Andílek za dveřmi nadílku. Milujeme plnou tašku voňavého ovoce. 

Jak děti rostly, rozhodli jsme se, že k nám Mikuláš s čertem a andílkem přijdou, ale v pohodě hry. Takže jsme vloni zahájili tradici Mikulášská zábava. Doma se s dětmi převlékáme za Mikuláše, čerty a andílky, říkáme si básničky, zpíváme a vše je veselé a radostné. Teda, mladší holčička, vloni sem tam uronila slzičku, i přesto, že jsme to byli my.

Tento rok je všechno jinak. A vypadá to, že i tato tradice dojde změny. Třeba sdílení našeho dne pro vás bude inspirací. Letos věříme, že se do naší mikulášské zábavy zapojí i babičky a dědečkové, budeme spolu, uvaříme si čaj a budeme uzobávat perníčky. :-)

A do balíčku pro děti dáváme jablíčka, hrušky, mandarinky, kokos a avokáda. A pak nechybí knížka, nikdy, knížky jsou nejvíc. A taky bublifuk. Je netoxický. Dělá mýdlové bubliny z raw materiálu a v bio kvalitě. A vůbec nám nevadí, když na děti praskne bublina a navíc neviděla jsem kvalitnější bubliny. Bereme už jen velké balení, které doléváme. 

Bez názvu

A medík. Květový lipový med v retro obalu, který vykouzlí úsměv na tváří všem generacím. Babičky si nostalgicky zavzpomínají, jak mazaly med na chleba svým dětem a teď ho připravují svým vnoučátkům. A dětičky budou medvídka prostě zbožňovatKdo by odolal čaji s medem, někteří si dávají ho dávají i do kávy, což je úplně jiný rozměr použití pro med. U nás vede med na chlebu s bambuckým máslem. Zkoušeli jste?

3783

A aby to bylo vyvážené tak zubní gel pro děti a kartáček. :-) Když je ten medík musí být i správná péče o zoubky, která je u malých dětí docela zábava, znáte? Tady je cesta k budování správných návyků příjemnější o to, že dětem pasta chutná a je bez fluoridu, takže se nemusíte obávat jejího spolknutí.

DSC_4473

 

Hezké zážitky při společných chvilkách s rodinou. ♥