Sluníčko a netoxické opalování

Léto je sice kalendářně ještě daleko, ale sluníčko už hezky hřeje. Kdy jindy začít myslet na ochranu kůže před silnými paprsky, než právě teď.
Ze Slunce na povrch Země pronikají dva typy ultrafialoveho záření UVA a UVB, před kterými je nutno se chránit. S tím souvisí i pojem SPF, který udává možnou dobu pobytu na slunci v závislosti na fototypu vaší kůže. Obecně platí, že krém bychom měli nanášet každé dvě hodiny. Proto je dobré se zamyslet právě nad tím, jestli si chceme na největší část našeho těla nanášet kosmetiku plnou chemikálií ,která obsahuje především chemické filtry jako je oxybenzon, oktrokrylen, homosalate, octinoxate a jiné, nebo se poohlédnout po netoxické, zdraví neškodlivé kosmetice.
Nejlepší netoxickou variantou ochrany je krém s filtrem minerálním, a to se zinkem v tzv. non-nano formě, který neproniká do těla přes kůži, ale vytvoří film na povrchu, který odráží výše zmiňovaná záření.
 
Tyto opalovací krémy doporučujeme pro osoby s citlivou pokožkou a nejmenší děti. Díky oxidu zinečnatatému mají krémy zklidňující účinky a jsou velmi vhodné na ekzematická ložiska.

Pokud máte rádi vůně, a je jasné, že máte, vyzkoušejte buď Badger krému mandarince s vanilkou, nebo Badger krému s heřmánekm a měsíčkem.
 
Pamatujte na pár základních rad pro pobyt na sluníčku v letních měsícíh.
  • Mezi 11 - 14 hodinou nezdržovat na přímém slunci, sluneční paprsky jsou totiž nejsilnější.
  • U miminek do 1 roku je ideální, se sluníčku vyhybat zcela.
  • Je vhodné se chránit kromě opalovacích krémů, také dobře zvoleným oblečením - oblečení s UV filty, pokrývka hlavy a kvalitní sluneční brýle. 
 
Důležitá je také péče po opalování ke zpětné hydrataci kůže. Večer vaše kůže potřebuje kvalitní hydrataci. Dobře poslouží Tělové máslo s bio raw arganovým oleje, bambucké máslo, zklidňující tělové mléko, nebo kokosové oleje.
 
Pokud večer zjistíte, že jste to i přes veškerá opatření se sluníčkem přehnali, doporučujeme vám Uklidňující olej po opalování Dotyk Slunka, který poskytne extra péči pro zklidnění citlivé pokožky. Uklidňující olej po opalování dotek slunka vám pomůže hydratovat namoženou pokožku a zároveň zmírňuje svědění.
 
 
Radostné léto, Míša
 
 
 
Zdroj: https://svetnontoxic.org/netoxick-svt#/opalovn/