Tipy na netoxický způsob života

Vše, čím se obklupujeme na nás působí. A děje se to z velké části nevědomě. A tak je dobré, když si to zvědomíme. Protože to působení okolního prostředí pro nás může být pozitivní i negativní.

Náš domov, náš přístav, tam kde hýčkáme naši lásku, rodinu, kde tužíme své zdraví, odpočíváme, radujeme se a tam, kde se zavíráme před okolním světem, když nám je ouvej. Zde je zásadní to, v čem jsme, většinu času, někdy zde jen spíme.

Protože prostředí pokud není čisté, tak nás ovlivňuje toxickými látkami, jedovaté, zdraví škodlivé. Takový zlounci, zlobilky, kteří toho dělají hodně, my o tom nevíme a to co dělají není dobré, zdravé ani pozitivní. Tyhle toxické látky totiž přes kůži posílají do našeho krevního oběhu a tkání látky, které negativné ovlivňují náš imunitní systém, a taky reproduční a hormonální systém a ve vetšíně případů jsou zdrojem karcinogenity.

Takže je dost fajn, když používáte ve vašem domově přípravky, které jsou netoxické. A to zjistíte tak, že budete číst složení. Jako jsme se to naučili u jídla, teď je čas, se to naučit i u kosmetiky a čistících prostředků. Není to lehké. Ale dávejte pozor na zlobilky ve složení:

PARFUM, FRAGNANCE, ALUMINUM, SLS, CHLÓR, FLUORID, PARABENY,  PESTICIDY, FOSFÁTY, TRICLOSANY. (tohle není kompletní výčet, ale ilustrace těch, nejčástějcíh toxických látek).

 

Je fakt důležité začít u sebe, nejprioritnější je to, čím se doma myjete, co dáváte na svou kůži, jakou máte zubní pastu, rtěnku, menstruační pomůcky, v čem perete a myjete nádobí. Pak je dobrý myslet na to, čím doma myjete podlahu, kuchyň, toaletu a koupelnu.

Kdybyste chtěli pomoct, rozabel je tu. Je nám velkou ctí dělat tuhle práci, protože má ohromný smysl.

 

Se vším souvisí čerstvý vzduch a taky květiny. Je podstatné doma větrat, větrat, větrat a ještě asi stokrát větrat a chodit ven. A když nevětráte pečovat o své květiny a domů si vybrat ty, které umí čistit vzduch.

 

Taky je fajn myslet na to, že minimalismus je nová černá a je tedy trendy a je fajn, když doma máte co nejmíň kosmetiky i drogerie. Šetří to peníze, šetří to místo a šetří to planetu. Já mám tak ráda využívání všeho co jde na všechno co jde. Třeba si dám ráno meruňku, pak tu pecku přeliju převařenou vystydlou vodou a do večera nechám louhovat. A pak mám večer super pleťovou vodu, plnou vitamínu a ještě šťavnatou. A takhle to jde se spoustou věcí, které doma běžně máte.

 

A taky je důležitý smích. Smát se. Pořád. Začít dovnitř, pro sebe a pak se smát na celý svět. A ještě nechci zapomenout na to, že je ve Vašich rukou to, s kým půjdete každý den životem.

 

Míša, z rozabel