Úklid s netoxickými prostředky

Také se ztrácíte ve spoustě „eko-bio-zerowaste“ prostředků na úklid domova? Chtěli byste s nimi začít, ale jednoduše nevíte, co vybrat? Nezoufejte, my jsme si tu námahu dali za vás!

Pomalu nás přestávalo bavit, že jsme utráceli desetitísice za zdánlivě netoxické čisticí prostředky v dobré víře, že nakupujeme to nejlepší pro nás, naše děti, kočičí mazlíčky i domácí prostředí, a že můžeme s klidným srdcem jejich zbytky vylít do odpadu. Byly to silně naivní časy a my jsme se naštěstí poučili.

Chaos a dezinformace kolem prostředků na úklid domácnosti nás tolik štvaly, že jsme si pro vás připravili stručný a přehledný výčet těch opravdu nejlepších úklidových prostředků, které vám můžeme nabídnout. Všechny prostředky jsou netoxické, takže neobsahují nic, co by škodilo nám, životnímu prostředí, nebo například vodním organismům apod.

úklid

Začneme naprostým TOP prostředkem na úklid celé domácnosti včetně „otlapkaného“ nábytku, mastné kuchyně, znečištěného jídelního stolu, dlaždiček v koupelně nebo nečištot v autě, a to Pomerančovým odmašťovačem. Je ve spreji, takže jeho aplikace je velmi jednoduchá, nádherně voní po pomerančích, což navíc neutralizuje pachy. Dá se v pohodě dokoupit jen náhradní náplň s koncentrátem pomerančového odmašťovače, což je jednoznačně ekonomičtější volba.

Na umývání kachliček, oken, kuchyní, koupelen, karoserií aut a jiných hladkých povrchů se vyplatí mít doma univerzální čistič od Sonettu. Domov vám rozvoní po pomerančích a citronové trávě, navíc je vysoce koncentrovaný, a proto šetří i vaše peneženky.

Je dobré mít po ruce také desinfekční prostředek, který efektivně odstraňuje veškeré plísně a bakterie jako je salmonela, pseudomonas, stafylokok nebo e-coli. Je vhodný k domácímu i velkokapacitnímu použití, a to do koupelen a kuchyní, na spotřebiče, pracovní plochy, apod. Obsahuje pouze BIO éterické oleje z levandule a šalvěje.

Na umytí podlahy vám může posloužit již zmiňovaný univerzální čistič nebo také pomerančový intenzivní čistič, který můžete využít dokonce na „zažranou“ špínu na sporácích nebo v dílně.

V kuchyni se hodí mít po ruce tekutý prostředek na nádobí, který se dá bez problémů použít i na podlahy, což vám ušetří nejen místo, ale také peníze. Navíc je označen slůvkem „sensitive“, takže se hodí i na tu nejcitlivější pokožku. U nás se zabydlel v době nejhorších ekzémů našich dcer a jsme mu věrni dodnes.

Vedle tohoto čističe u nás doma nikdy nechybí tekutý písek od Sonettu na čištění opravdu odolné špíny. Je vhodný pro jemné čištění kachliček, sporáků, nerezových povrchů, smaltového nádobí, plastových povrchů atd. Díky jemnému složení zanechá čištěný povrch zcela neporušený.

Koupelnu s námi také rád navštěvuje tekutý písek, protože je naprostá jednička v čištění umyvadel a vany. Tento čistič odstraňuje vodní kámen, vápenné usazeniny, mastnotu a organické nečistoty. Čištěný povrch zanechá lesklý a hygienicky čistý, navíc nezatěžuje životní prostředí.

Na záchod doporučujeme  wc čistič od Yellow&blue  nebo čistič s mátou a myrtou od Sonettu, který naší toaletě dopřáváme pravidelně a cca 1x týdně ji ošetřujeme tabletami Citrus libebit. Ty necháme působit přes noc a na závěr toaletu umyjeme dřevěnou štětkou stejné značky.

Na zrcadla se perfektně hodí Sonett na čištění oken a úklid máme kompletní.

 

Samozřejmostí je, že všechny výše uvedené čisticí prostředky jsou NON TOXIC!

 

uuuu