Výroba domácích "tablet" do myčky

Možná jste se při přečtení titulku vyděsili, ale ve skutečnosti není sebemenší důvod k obavám, výroba tablet do myčky je jednodušší, než se zdá.  Zvládla to Míša, zvládne to hravě Petr a brzy to určitě zvládnou i naše děti.

Všechny potřebné suroviny máme stabilně připravené ve velkých a předem vysterilizovaných sklenicích. Jednu s práškovou sodou, druhou s perkarbonátem sodným, třetí s roztokem kyseliny citrónové a čtvrtou s čistou kyselinou citrónovou.  Vše, kromě roztoku, si z velkého balení jednoduše přesypeme do menšího z důvodu lepší manipulace.

20% roztok kyseliny citrónové si připravíme během krátké chvilky, a to tak, že převaříme vodu, necháme ji zchladnout, nalijeme do sklenice, přisypeme kyselinu citrónovou, promícháme a je to! Na 20% roztok je zapotřebí 800 g vody a 200 g kyseliny citrónové.

Na jeden cyklus budeme potřebovat:

 

 

Všechny sypké přísady, tzn. práškovou sodu, perkarbonát sodný, dáme do dvířek či přihrádky, kam běžně vkládáme tablety do myčky a roztok kyseliny citrónové nalijeme do dvířek na leštidlo. Pro extra lesk můžeme přisypat na dno myčky 1 – 2 lžíce kyseliny citrónové. Pamatujte, že i zde je třeba dosypávat sůl. Pak už postupujeme tak, jak jsme zvyklí. Výsledkem bude zářivě čisté nádobí a minimální zásahy do přírody i vaší peněženky, A to se vyplatí!