Zinková mast

Zinkové masti se běžně vyrábějí z vazelíny, která se vyrábí z ropy. Ropu sice můžeme považovat za přírodninu, ale v přírodní kosmetice bychom ji najít neměli.Nejenže to má důvody zdravotní ale i ekologické. Vazelína se do pokožky sice nevstřebává, ale látky z ní se nám dostávají do krevního oběhu a v dnešní době se hojně diskutuje, zda jsou neodbouratelné z těla a působí velikou zátěž pro játra a ledviny, kde se usazují. Vazelína je často kontaminována polycyklickými aromatickými uhlovodíky, které jsou rakovinotvorné, způsobují neplodnost a vady plodu. Ale i zde jsou v dnešní době opravdu přírodní, zdravé a neškodné alternativy.

Zinková mast od Včelařství Horákovi má základ z raw natural bambuckého másla dováženého z Ghany. Samotné máslo je plné antioxidantů, významných a pro kůži užitečných kyselin, fenolů a vitamínů. A o pokožku dokonale pečuje.Také obsahuje za studena lisovaný jojobový olej, který tvoří celých 43%  zinkové masti a pochází z Arizony.

Důležitou složkou je zinek ve formě bez nanočástic. Používá se v kosmetice pro citlivou, podrážděnou a poškozenou pleť se sklonem k akné. Urychluje hojení, předchází vzniku jizev. Pro svou schopnost absorbovat přebytečnou vlhkost, pohlcovat pachy a zabraňovat množení bakterií, je vhodnou ingrediencí při výrobě deodorantů. Je také bezpečnou přísadou opalovacích přípravků, v nichž plní úlohu fyzikálního UV filtru nedráždivého pro pokožku (zabraňuje pronikání UV záření do pokožky). Poslední složkou je přírodní vitamín E, který patří do skupiny vitamínů rozpustných v tucích. Jedná se o jeden z nejdůležitějších antioxidantů, tedy látek, které chrání buňky před poškozením. Jde o přírodní konzervant.

Jemná zinková mast je šikovný pomocník při opruzeninách, akné, oděrkách a nám se v létě dost hodí i na svědivé štípance od komárů.

Kvůli svému čistému složení pečuje o pokožku našeho těla bez nežádoucích účinků. Mast je certifikována již pro miminka od narození. Takže s ní můžete namazat miminko již v porodnici, pokud to bude nutné.

Použití zinkové masti je velmi individuální. Nám se osvědčilo používat ji maximálne 2x denně, a to ráno a večer. Během dne pak 1x promastit ekzém.