Menstruační kalíšek GAIA CUP vel. L + slipová vložka a čistící prášek

Kód: 8594165002051
Tip
Neohodnoceno
Značka: Caia Cup
600 Kč 495,87 Kč bez DPH
7-10 dní
Můžeme doručit do:
9.11.2020

Ženám dlouho trvá, než se odváží k prvnímu použití menstruačního kalíšku a plně to chápeme. Ale jakmile si osvojíte aplikaci kalíšku a zjistíte, jak pohodlné to je, nikdy už nebudete přemýšlet o jiné variantě v používání hygienických pomůcek. Je z lékařského silikonu a dodáváme ho v balení se slipovou vložkou, čistícím práškem a látkovým sáčkem na kalíšek.

Kalíšek velikosti L se doporučuje pro ženy starší 25 let a po vaginálním porodu. Za nás se jedná o doporučení. Je třeba vyzkoušet, jaká velikost sedne zrovna vám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Menstruační kalíšek je ekologický a díky jeho používání netvoříte zbytečný odpad jako v případě používání menstruačních vložek a tampónů na jedno použití. Je vyroben z lékařského silikonu a tak nejsou známy případy vzniku syndromu toxického šoku. Taky je příznivý pro zdraví, protože nezpůsobuje vaginální záněty, nevysušuje sliznice a nijak neovlivňuje vaginální prostředí.

Díky jeho používání ženy chrání svá těla od nepříznivých vlivů chemických látek.

Jednorázová investice do kalíšku se rychle vrátí. Kalíšek se dá bez problémů používat celé roky.

Kalíšek je opatřen stopkou, která slouží jako měrka pro dostatečně zasunutí (kalíšek se zavádí totiž hodně hluboko). Je možné stopku zkrátit, někomu prostě není pohodlná (natáhněte ji a co nejrovněji ustříhněte). Stopka neslouží k vyjmutí kalíšku - pozor může dojít k jejímu přetržení.

Kalíšek vyjmete tak, že jej zmáčknete, aby se uvolnil podtlak, který kalíšek drží na svém místě, a poté ho vyjmete.

Ze začátku je manipulace s kalíškem neohrabaná, nejistá a stojí i nějaký čas na víc. Nejlépe se s kalíškem naučíte v klidu domova. Třeba v koupelně ve vaně, či sprchovém koutě. Je možné aplikaci trénovat i mimo menstruaci.

Vydržte první pokusy, ikdyž budou třeba těžší, než jste čekala. Opravdu to stojí za to.

Když to pak klapne, kalíšek se zpravidla vylívá ráno po spaní a večer před spaním. Víckrát za den na něho není třeba myslet.

 

Rozměry menstruačního kalíšku GAIA CUP vel. L:

  • vnější průměr je 45 mm
  • délka bez stopky 56 mm
  • délka stopky 10 mm
  • objem po boční dírky je 31 ml
  • objem po okrja 33 ml
  • pevnější, víc drží tvar než kalíšek vel. S

 

Kalíšek velikosti L se doporučuje pro ženy starší 25 let a po vaginálním porodu. Za nás se jedná o doporučení. Je třeba vyzkoušet, jaká velikost sedne zrovna vám.

Doplňkové parametry

Kategorie: Intimní hygienické potřeby pro ženy
Složení: Lékařský silikon