Lipový med 950 g

Kód: 3771
220 Kč 191,30 Kč bez DPH
10 - 14 dní
Můžeme doručit do:
16.8.2021

Kdo by odolal čaji s medem, někteří si dávají ho dávají i do kávy, což je úplně jiný rozměr použití pro med. U nás vede med na chlebu s bambuckým máslem. Zkoušeli jste?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lipový med je produktem včelek, které sbírají sladké šťávy a nektar převážně z líp. Med časem krystalizuje (i když později než např. smíšený med). Krystalizace je známka toho, že med nebyl pančován ani přehříván. Je to typický jev u českých medů. V případě, že Vám med zkrystalizuje a Vám to vadí, rozehřejte jej pomalu na topení, popř. ve vodní lázni při max. 42°C. 

Lipový med je nejlepší do čaje, dejte jen pozor, aby teplota čaje nepřekročila 42 stupňů Celsia, protože nad tuto teplotu med přichází o enzymy a vitamíny.

 

Lipový med pochází z včelařství na Severní Moravě. Včelstva se snaží vést způsobem blízkým jejich přirozenému životu v přírodě. Zbytečně do nich nezasahují. Včely samy nejlépe ví, co potřebují. 

Včelky, které vyprodukovaly tento med jsou chovány v dřevěných Langstrothových úlech. Bez použití rámků a mezistěny z umělých hmot. Včelí obydlí tedy sestává ze dřeva a včelího vosku, stejně jako je tomu v přírodě. To dává včelám vhodné podmínky pro jejich rozvoj a medu dobré předpoklady jeho kvality.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: