Medovicový med 950 g

Kód: 3772
250 Kč 217,39 Kč bez DPH
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
11.8.2021

Kdo by odolal čaji s medem, někteří si dávají ho dávají i do kávy, což je úplně jiný rozměr použití pro med. U nás vede med na chlebu s bambuckým máslem. Zkoušeli jste?

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Medovicový, neboli lesní, med vytváření včelky z medovice. Medovice je sladká šťáva, husté a lepkavé konzistence, která je produkovaná různými mšicemi a jiným hmyzem. Tito producenti medovice při sání rostlinné šťávy filtrují bílkoviny a přebytečnou sladkou šťávu vylučují na listy rostlin a stromů, jehličí i větvě, aniž by prošla jejich zažívacím traktem.

 

Medovicový med je nejlepší do čaje, dejte jen pozor, aby teplota čaje nepřekročila 42 stupňů Celsia, protože nad tuto teplotu med přichází o enzymy a vitamíny.

 

Medovicový med pochází z včelařství na Severní Moravě. Včelstva se snaží vést způsobem blízkým jejich přirozenému životu v přírodě. Zbytečně do nich nezasahují. Včely samy nejlépe ví, co potřebují. 

Včelky, které vyprodukovaly tento med jsou chovány v dřevěných Langstrothových úlech. Bez použití rámků a mezistěny z umělých hmot. Včelí obydlí tedy sestává ze dřeva a včelího vosku, stejně jako je tomu v přírodě. To dává včelám vhodné podmínky pro jejich rozvoj a medu dobré předpoklady jeho kvality.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: