Zubní pasta RATANHOVÁ 75 ml

Kód: 4001638098083
149 Kč 123,14 Kč bez DPH
7-10 dní
Můžeme doručit do:
1.11.2021

Přírodní zubní pasta s extraktem z kořenu divoké kramerie trojmužné, která skvěle funguje jako prevence krvácení dásní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při vývoji Ratanhové zubní pasty jsme se inspirovali obyvateli And v Peru, kteří si už od nepaměti čistí zuby kořenem kramerie trojmužné. Protože respektujeme tradiční lidskou moudrost a snažíme se ji přenést do moderních pečujících produktů, zvolili jsme kramerii jako hlavní ingredienci naší zubní pasty. Její červený kořen je totiž bohatý na třísloviny, které chrání a posilují bolavé dásně a navíc vyniká přírodními antibakteriálními vlastnostmi. Pak už jen stačilo přidat zklidňující myrhu, osvěžující éterické oleje z máty peprné a máty klasnaté a čisticí látky na bázi vápníku.

Perfektní zubní pasta pro citlivé dásně bez chemických látek byla na světě!

 

Držitel certifikátu Natrue.

 

Použití:

Používejte ráno a večer, dvakrát denně a to hlavně pravidelně, protože pravidelně čištění udržuje zuby i dásně zdravé a bez zubního plaku.

 

Ratanha - kořen z And

Tento hustý keř rostoucí na úpatí And v Bolívii, Peru a Ekvádoru je na první pohled docela nenápadný a nijak zvlášť krásný. To, co ho dělá tak cenným, jsou jeho skryté kvality. Ratanha, jinak také kramérie trojmužná (latinsky Krameria lappacea), je jediným rodem čeledi kramériovitých, což napovídá, že tato rostlina je něco skutečně mimořádného.

 

Udržitelný sběr cenného kořene ve volné přírodě

V jihoamerickém domorodém jazyce ratanha znamená „rostlina, která se plazí po zemi“. Andští domorodci si jí od nepaměti cenili pro její léčivé účinky, ale v Evropě se o ní nevědělo až do počátku osmnáctého století, kdy byla poprvé přivezena do Španělska a potom do Německa. Od té doby nabývala na popularitě jako cenná léčivá rostlina a zpracovávané množství neustále rostlo, až jí začalo hrozit vyhynutí. Z toho důvodu Weleda v roce 2005 v Andách započala několikaletou studii za účelem vyvinutí strategie pro udržitelný sběr ratanhy ve volné přírodě.

 
To nejdůležitější je neviditelné

Keře ratanhy rostou v nadmořské výšce mezi 600 a 3 600 metry v nehostinné půdě a suchých podmínkách a mají rozsáhlý kořenový systém. Nenápadné a nahodile rozmístěné keře se v místních nepříznivých podmínkách dorůstají maximální výšky jednoho metru. Jak trefně napsal Johann Wolfgang von Goethe: „To nejdůležitější je neviditelné.“ To platí i u ratanhy, jelikož její tajemství se skrývá v kořenech.

 

Tento kulovitý keř je poloparazit: přestože využívá fotosyntézy, potřebuje hostitele, aby získával výživné soli. Rozlehlý podzemní kořenový systém této rostlině dovoluje se napojit na kořeny dalších rostlin bez toho, aby svým hostitelům ublížila. Právě její kořenový systém hraje důležitou roli v prevenci eroze v oblastech, kde ratanha žije. Najít způsob, jak kořeny sklízet bez toho, aby došlo k narušení okolní přírody, bylo pro Weledu zásadní.

 

První strategie, na kterou se Weleda zaměřila, bylo pěstování ratanhy, ale hned v úvodních fázích výzkumu se ukázalo, že výsledky by nestály za všechnu tu námahu. A tak Weleda spustila studii zabývající se udržitelným sběrem kořenů ratanhy ve volné přírodě a vyvinula strategii, která zaručuje, že rostliny zůstanou zachované, sběrači budou pracovat ve férových podmínkách a budou dostávat odpovídající plat a že příroda našimi aktivitami nebude trpět.

 

Při volném sběru je láska k přírodě vždy na prvním místě

Od té doby je Weleda partnerem jedné rodiny žijící v malé vesničce v regionu Arequipa, která pro naši společnost ve volné přírodě sbírá požadované množství tohoto vzácného kořene. Tato rodina s deseti dětmi jednala z čirého přesvědčení, když přijala život plný namáhavého vykopávání žádaného kořene v odlehlých oblastech vysoko v horách, které leží několik dní cesty od jejich rodné vesnice. Jako ekologicky smýšlející lidé se zájmem o přírodu a udržitelnost chtějí tuto rostlinu zachovat v jejím přirozeném prostředí pro své děti a příští generace. Obvykle kořeny sbírají po dobu deseti dní, než se s úrodou vrátí zpět do vesnice. Pohání je láska k rodné zemi, přírodě, větru, tichu a míru a jsou naprosto ztotožněni se svým úkolem. Nic neponechávají náhodě; kořeny sklízí podle striktních směrnic ustanovených Weledou ve spolupráci s úřady pro ochranu přírody. Tím zajistí, že po sobě zanechají dostatek rostlin a že žádný kořen nevyhrabou celý. Vždy, když kořen vyjmou, ihned zasadí semínka stejné rostliny. Příroda je za jejich snahu bohatě odmění nejen stálým dlouhodobým příjmem, ale také souzněním s přírodou, místem pro život a pocitem propojení s tím, co dělají. Je to překrásný dar, který udržuje tělo, mysl i duši zdravé.

 
 
 

Tým biologů každý rok vede záznamy o počtu rostlin ratanhy v této oblasti a kontroluje, jestli jsou zdravé a jestli je jejich počet udržitelný. Pokud projdou tímto testem a biologové potvrdí dostatečný počet rostlin, sběrači obdrží nové povolení ke sběru společně s předem domluvenou, férovou výplatou. Tento proces Weledě zaručuje transparentnost a zajištění udržitelných zásob. Náš pilotní projekt navíc slouží jako precedens. Peruvijské úřady pro ochranu přírody nyní pracují na tom, aby metody udržitelného volného sběru vyvinuté Weledou byly povinné pro všechny společnosti, které chtějí ratanhu vyvážet. Je to důležitý krok k dlouhodobé ochraně biodiversity.

 

Červený kořen s mocnými účinky

Červené kořeny ratanhy jsou bohaté na taniny a v tomto regionu se už po staletí používají proti zánětům, zejména v dutině ústní. Taniny vytváří ochrannou vrstvu, kterou patogeny jen stěží překonají, a tak postupně uhynou. Weleda používá alkoholický výtažek z kořene ratanhy v produktech péče o dutinu ústní, aby se posílila tkáň uvnitř dutiny a předcházelo se podráždění. Tato rostlina je pro ústní hygienu ideální, protože zdravá ústa a silné zuby jsou nejen atraktivní, ale důležité pro celkové zdraví organismu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o zuby
Složení: Voda, uhličitan vápenatý, glycerin, křemičitan hořečnato-hlinitý, alkohol, aroma*, extrakt z kořene krameria triandra, myrhová p

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: