Olivový prací gel na vlnu a hedvábí SENSITIVE 1 l

Kód: 5420
249 Kč 205,79 Kč bez DPH
7-10 dní
Můžeme doručit do:
29.10.2021

Olivový prací gel na vlnu a hedvábí SENSITIVE je tekutý prací gel, který je vhodný na praní jemného prádla, vlny a hedvábí. Takže na vlněné ponožky a svetry, atd. 

Vhodný pro citlivou pokožku, osoby s alergiemi a ekzémy.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Olivový prací gel na vlnu a hedvábí SENSITIVE

Tekutý prací gel na praní jemného prádla, vlny a hedvábí. Vhodný pro ruční praní i praní v pračce. Volte nižší teplotu praní do 40°C. Nebo nastavte na pračce program VLNA a pračka si to obstará sama.

Prací gel na vlnu a hedvábí obsahuje kvalitní lisovaný olej, který je zpracován na mýdlo. To ošetřuje svými čistícími a následně promašťujícími účinky vlněné a hedvábné oblečení. Za pomoci cukrového tenzidu vzniká jemný prací prostředek na bázi mýdla. Tento prostředek je i u tvrdé vody snado použitelný a zachovává si všechny pozitivní vlastnosti.Dávkování pracího gelu:

Praní v pračce na 4, 5 kg prádla dávkujte: Při měkké a středně tvrdé vodě 60ml; při tvrdé vodě 90 ml pracího prostředku.

Prací gel nalijte do dávkovače na prací prášek.

Při ručním praní na 5 l vody nalijte 10 - 30 ml pracího gelu. Vždy nalijte do vody, nejdříve promíchejte a až poté vložte prádlo, které chcete vyprat.


Celý obal je recyklovatelný
Původ a vlastnosti jednotlivých složek

  • Olivové mýdlo pochází z olivovníku ve středomořské oblasti Itálie, Španělka a Řecka. Lisováním a odstřeďováním byl získán olivový olej v ekologické kvalitě. Zmýdelnění olej je hlavní složkou olivového pracího prostředku na vlnu a hedvábí. Olivový olej je znám jako nejlepší olejová surovina pro jemné mýdlo, která má promašťující účinky. Má vyvážené složení mastných kyselin. Léčivé a harmonizační účinky na srdce a krevní oběh.
  • Mýdlo z řepkového oleje vzniklo zmýdelněním olivového oleje pomocí louhu draselného. Slouží k posílení čistící schopnosti.
  • Etanol se získává zkvašením škrobnatých rostlin jako kukuřice a brambory. Etanol při praní pomáhá udržovat mýdlo v tekutém stavu a zlepšuje schopnost pracího prostředku rozpouštět tuky. 
  • Cukrové smáčedlo má v pracím gelu nezastupitelnou funkci při procesu praní. U tvrdé vody se tvoří vápenaté mýdlo a cukrové smáčedlo pomáhá při jeho jemném rozptýlení a zabraňuje usazování na prádle.Biologické odbourávání
Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání). Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouratelné. Upozornění:: Za teplot pod 10 °C se produkt mění a poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací prášky a gely
Hmotnost: 1 kg
Složení: Aqua, potassium soap*, alkylpolyglucoside C8–C16 (coco glucoside, alcohol, sodium/potassium citrate*. *z ekologického zemědělství

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: