Prášek na praní COLOR - Sensitive

Kód: 8117 8118 Zvolte variantu
369 Kč 2 639 Kč od 369 Kč 304,96 Kč bez DPH 2 180,99 Kč bez DPH od 304,96 Kč bez DPH
7-10 dní 7-10 dní Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
29.10.2021 29.10.2021 Zvolte variantu

SONETT Prášek na praní COLOR - Sensitive je vhodný na praní barevných jemných tkanin z bavlny, lnu i syntetických vláken. 
Jemný k barvám, vhodný k praní již od 20°C. Bez parfemace.

Na výběr máme z balení o o obsahu 1,2 kg a 10 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SONETT Prášek na praní COLOR - Sensitive

Prášek je vhodný na praní barevných jemných tkanin z bavlny, lnu i syntetických vláken. 
Jemný k barvám, vhodný k praní již od 20°C.
Bez parfemace.

Celý obal je recyklovatelný.

Původ a vlastnosti jednotlivých složek
Prací prostředek SONETT obsahuje jako hlavní účinnou látku mýdlo které se vyrábí z různých rostlinných olejů, palmového, řepkového, kokosového a olivového, a to vařením s louhem. Oleje pocházejí zčásti z ekologické resp. bio-dynamické produkce. Mýdlo jako aktivní mycí látka v sobě jedinečným způsobem spojuje všechny, pro proces praní nezbytné, vlastnosti smáčení nečistoty, jejího rozpouštění a pohlcení. Soda se vyrábí přeměnou vápna pomocí kuchyňské soli. ORTOKŘEMIČITAN vzniká roztavením křemičitého písku a sody. Soda a ortokřemičitan posilují svou zásaditostí mycí louh a podporují uvolňování zejména mastných látek. Zeolit A a vrstevnatý křemičitan mají jako výchozí surovinu křemičité horniny. Vedle své vlastnosti poutat vápník ve vodě poutají tyto složky zároveň i organické látky rozpuštěné v prací vodě a barevné pigmenty a zabraňují jejich usazování na prádle. Derivát kokosového oleje podporuje mýdlo v jeho funkci rozpouštění tuků.

Biologické odbourávání
Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání). Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouralené.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací prášky a gely
Složení: Zeolite, sodium soap*, sodium citrate, coco glucoside, sodium carbonate, sodium silicate, sodium bicarbonate, Quillaja saponaria* *certified organically grown

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: